Reklamacje i Odstąpienie od umowy

REKLAMACJE – tu obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego tj. odpowiedzialność z tytułu rękojmi na wady przez okres 24 miesięcy od daty zakupu. Obuwie reklamowane winno odpowiadać normom higienicznym przyjętym w obrocie tj. musi być czyste i suche . Obuwie reklamowane należy wysłać na koszt własny na adres naszego sklepu wraz z paragonem lub fakturą VAT oraz z wypełnionym zgłoszeniem reklamacyjnym. (LINK).

Adres do wysyłki reklamowanego obuwia :

* P.H.U. PAGO s.c Paweł Pawłowski ul. Swobodna 37, stoisko 11.7 50-088 Wrocław

*nie odbieramy paczek „za pobraniem” ani z paczkomatów.

 

PRAWO DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY – zakupione obuwie można zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty zakupu, w razie skorzystania przez Konsumenta z prawa do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, prosimy o taką informację drogą mailową. Zwracane obuwie należy wysłać na koszt własny na adres naszego sklepu w oryg. opakowaniu, wraz z paragonem oraz z wypełnionym drukiem odstąpienia od umowy (LINK). WAŻNE – od momentu doręczenia obuwia , zgodnie z przepisami mamy do 14 dni na zwrot należności. Zwrot należności będzie zrealizowany przelewem na podane konto bankowe w umowie odstąpienia lub przekazem pocztowym (w tym przypadku kwota zwrotu  będzie pomniejszona o koszt przekazu pocztowego wg cennika Poczt Pol.).

UWAGA – Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami – w przypadku zakupu na firmę (zakup na fakturę VAT gdy podany jest numer NIP i nazwa firmy ) powyższe prawo konsumenckie nie obowiązuje. W związku z tym zwrot towaru w takiej sytuacji nie jest możliwy.

W pozostałych przypadkach (zakup na fakturę VAT przez osoby fizyczne) – do zwrotu wymagane jest podpisanie korekty faktury VAT (druk w formie pliku PDF wyślemy drogą mailową), a nast. odesłanie jej wraz ze zwracanym obuwiem , dołączonym i podpisanym drukiem odstąpienia od umowy.

Więcej informacji znajdą Państwo w regulaminie

 

WYMIANA – ew. zamiana rozmiaru na inny możliwa jest tylko przy spełnieniu określonych warunków : tj. odesłania na swój koszt obuwia z paragonem lub fakturą VAT, całość w oryginalnym opakowaniu – na nasz adres, w paczce proszę zamieścić informację na jaki rozmiar mamy wymienić buty i koniecznie proszę podać adres zwrotny.

WAŻNE – obuwie wymieniane nie może nosić jakichkolwiek śladów użytkowania. Karton stanowi integralną część butów wiec jego zniszczenie spowoduje brak możliwości wymiany.

Aby wymienić obuwie można skorzystać z dwóch sposobów :

1) zrobić tzw. szybką wymianę, tj. odesłać do nas  buty wraz z paragonem (bez śladów użytkowania) w oryg.opakowaniu , z załączoną  informację wew. pudełka na jaki rozmiar zamienić i na jaki adres odesłać obuwie (z nr tel. odbiorcy), w tym przypadku zgodnie z przepisami koszt wysyłki ponosi kupujący (przelew na konto kwoty 11PLN  lub wysyłka zwotna za pobraniem 16PLN).

+ plusem tego sposobu jest szybka realizacja zamiany,

– minusem tego sposobu jest dodatkowy koszt ponoszony przez klienta na przesyłkę zwrotną

2) zrobić zwrot klientowski tj. skorzystać z przysługującego prawa  odstąpienia od umowy, tu potrzebny będzie wypełnienie druku odstąpienia od umowy (który wyslemy   mailem). Następnie druk należy wydrukować, wypełnić fizycznie i załączyć do org. pudełka i  odesłać  na nasz adres  wraz z  butami (bez śladów użytkowania),  wraz z org. paragonem.  Od momentu doręczenia obuwia , zgodnie z przepisami mamy 14dni na zwrot  należności za buty – przelewem  na  podane konto bankowe w umowie odstąpienia,………a nast. można kupić właściwy rozmiar na aukcji .

+ plusem tego sposobu jest zaoszczędzenie na dodatkowych kosztach wysyłki

– minusem tego sposobu jest konieczność zakupienia (ponownego wydatku) drugiej pary butów i oczekiwania (zgodnie z przepisami do 14dni) na przelew zwrotny za zakupioną pierwszą parę.

Proszę odesłać buty koniecznie w oryg. opakowaniu (proszę opakowanie owinąć folią , a nast. okleić taśmą – proszę nie oklejać bezpośrednio pudełka taśmą klejącą)

 

 

adres dot. wymian/zwrotów *

P.H.U. PAGO s.c

Paweł Pawłowski

ul. Swobodna 37, stoisko 11.7

50-088 Wrocław

*nie odbieramy paczek „za pobraniem” ani z paczkomatów.

PRZY WYBORZE PRZEDPŁATY BEZPOŚREDNIO NA NASZE KONTO (Płatność z góry) ,

wpłaty proszę realizować na poniższy nr konta bankowego :

P.H.U.  PAGO s.c.  *

ul. Swobodna 37, st.11.7 

50-088 Wrocław 

ING Bank Śląski O/Wrocław

89105015751000002232142840